Jdi na obsah Jdi na menu

Vyhodnocení sezony mužů 2007 / 2008

24. 7. 2008

Před sezonou jsem převzal post trenéra po ing.Mihaliskovi a stal se tak hrajícím trenérem. Vyhlásil jsem tyto cíle - 3.místo v tabulce a být nejlepším týmem okolí, hrát atraktivní fotbal, dát šanci mladíkům. Dále jsme deklaroval, že kdo nebude trénovat nebude hrávat.

A skutečně se dá říci, že jsem byl s podzimem spokojen – z 18 členého kádru nebyl téměř nikdo zraněn a byla zdravá konkurence o místo v sestavě. Díky směnování některých hráčů si nakonec stejně zahráli všichni, tahouni týmu byli jednoznačně Zdeněk Mohelský a Filip Klimša, hodně branek vstřelil i Tomáš Garžík. Velkým nebezpečím pro soupeře byl tradičně i Laďa Mohelský a velice spolehlivé výkony podával i Roman Skokan. Žolíkem často býval Pavel Mohelský, který prakticky netrénoval a proto nemohl hrávat v základu. I obrana se na podzim ustálila ve složení Marek Mihalisko, Michal Garžík, Michal Matoušek a Honza Šic a za v životní formě chytajícím Braněm Valem nebyla naší slabinou. Začli jsme výhrou v derby s Riem a celý podzim jsme byli na úspěšné vlně. Z celý podzim jsme prohráli pouze 3 zápasy venku v Domašově, Knínicích a Loučkách, ostatních 8 zápasů jsme vyhráli. Rád bych ještě vzpomněl úspěšný autobusový zájezd na zápas v Dolních Loučkách, kde byla opravdu nádherná atmosféra. Doma jsme byli více jak rok neporaženi a po podzimu jsme na 3.místě stále byli ve hře o postup.

12. Babice 11 1 1 9 9 47 4

A přišla zima a sní i zimní příprava. Fiaskem skončila tradiční  hala v Nové Vsi, nemělo cenu platit velké peníze když nás chodilo jen pár. Také nabírání fyzičky se týkalo jen pár hráčů – vyzvednout bych chtěl Marka, Filipa, Pavla Matouška, občas se přidali i další, ale žádná sláva. Před sezonou jsme sehráli 3 přípravné zápasy, bohužel v jednom z nich se zranil stoper Michal Garžík, který pak celé jaro promarodil. Aby toho nebylo málo, těsně před sezonou se na hokeji zranil i Roman Skokan, který snad bude v pořádku pro podzimní sezonu.

Jaro jsme začli smolnou plichtou v Čučicích, kde domácí dali gól do šibenice z jediné střely na bránu. V dalším zápase s Hradčanami výkon nebyl dobrý, ale 3 body jsme uhráli. V Babicích jsme jasně vyhráli, ale soupeř byl strašně slabý. Domácí utkání s Domašovem se nevyvíjelo dobře, ale zlepšeným výkonem ve druhé půli jsme zápas otočili. V tuto chvíli jsem si myslel, že i díky zaváhání Louček a Knínic můžeme atakovat špici tabulky.

Bohužel přišla Příbram, kde jsme se nevyrovnali s terénem ani s neobvykle přísně pískajícím rozhodčím. Navíc přišli i individuální chyby a tak jsme prohrávali 2:0, nakonec jsme srovnali na 2:2, přesto jsme byli zklamaní, neboť hlavně ve druhé půli se hrálo pouze na bránu Příbrami.

V Lukovanech jsme vyhráli 2:1 po bojovném výkonu a čekalo nás utkání roku – Dolní Loučky.

Před na IV.třídu neuvěřitelnou návštěvou jsme hráli fotbal na hranici našich možností, dali jsme úvodní branku a za značného přispění našeho brankáře Braně drželi poločasové vedení 1:0. Po změně stran se hostům z Louček podařilo vyrovnat skóre a nám po vystřídání se podařilo částečně srovnat hru. A skutečně přišli gólové šance – hlavička Zdeňka Mohelského lízala tyčku a Filip Klimša překopl prázdnou bránu. Hrál se fotbal na Ketkovice nevídané úrovně bohužel se špatným závěrem, když naši chybu Loučky potrestaly Loučky vítěznou brankou 5 minut před koncem. Tím pádem jsme byli venku ze hry o titul.

Přišlo povinné vítězství v Zakřanech a čekalo nás další utkání s TOP mančaftem – Knínicemi. Hrálo se na podmáčeném hřišti a úvod jsme měli impozantní, šli jsme do vedení a 15 minut hráli velmi aktivně. Poté však přišli chyby v obraně, na mokrém hřišti kupila naše obrana jednu chybu za druhou a hosté zaslouženě vedli v poločase 1:3. Po změně stran další naše chyba a 1:4. I přes enormní snahu jsme jenom snížili na 3:4, další šance zůstali neproměněné.

V předposledním kole jsme prohráli v Říčanech 2:1, zde se projevila kvalita Říčanského týmu ale už i neúčast několika našich opor a i ztráta motivace.  Přes prohru výkon nehodnotím tragicky, fotbal to nebyl špatný, slušela by mu ale plichta.

Poslední zápas sezony jsme nezvládli. S kariérou se loučila naše brankářská legenda Braňo Valo a my místo toho abychom nasázeli týmu z konce tabulky Senoradům B pěkný příděl, tak jsme po tragickém výkonu prohrávali již 0:3 a horko těžko jsme v závěru srovnávali na konečných 3:3. Je sice pravda, že nám v tomto zápase chybělo hodně hráčů a že protože už o nic nešlo zkoušli jsme mladíky, přesto nemám z utkání dobrý pocit Ale přišla lekce, která nás stála to, že jsme klesli až na konečné  4.místo tabulky, což je z mého pohledu neúspěch.