ŘÍČANY "B" - KETKOVICE 0 : 4 ( 0 : 2 )

31. 8. 2014

Konečně taky vyšel úvod zápasu jednou i nám a v 5 minutě už se číslice na světelné tabuli u hostů měnila. Brkin rychlostně úplně vyvedl hosty z úžasu, vypíchl jim míč a samostatný nájezd na rozdíl od Bítýšky řešil kličkou gólmanovi a do prázdné 0:1. Vlastně celý zápas měl úplně stejné noty. Domácí prakticky nenapadáni kombinovali na vlastní půli, ale jakmile přešli půlící čáru naše zhuštěná obrana se zálohou jim akci narušila, míč odebrala a rodily se brejky. Obrana domácích na ně nebyla schopná reagovat a především Brkina se snažili držet rukama nohama, ale až příliš okatě nestíhali. Penaltu nepochopitelně rozhodčí neodpískal, když Brkin překopával lobem gólmana, který ho sundal ránou do kotníku a výsledkem byla žlutá karta pro Budě, který poukazoval na Brkinův krvavý kotník. Další zákrok na Brkina už si rozhodčí odpískat nedovolil, když se na něho zezadu obránce doslova pověsil. Penaltu jsme bohužel neproměnili, ale vynahradili jsme si to zanedlouho, když Brkin unikl po křídle, předložil Buďovi na malé vápno a ten na třikrát míč do sítě protlačil 0:2. Druhá půle byla jak herně tak výsledkově takřka přes kopírák. Domácí se dostali pouze k několika rohům, které si naši hlavičkáři v čele s Lubem skvěle vyřešili a několik střel ze 30 metrů byla pro Luby jen lahůdkami. V 60 minutě jsme ovšem ztratili Brkina, který při jednom z brejků bez zavinění soupeře odstoupil pro svalové zranění. Zápas ale nedovolil zdramatizovat Buďa. Dvěma naprosto výstavními brejky do otevřené obrany zkompletoval hattrick a způsob jakým si s tím poradil, asi nejen mě, mile překvapil. Klička gólmanovi a chladnokrevné zakončení placírkami k tyči 0:3, 0:4. Když už všichni očekávali závěr, tak se domácí dostali k zakončení, ale možná Luba jen kontroloval míč, který zvenku orazítkoval tyč.

Možná to vypadá jako den útočníků, ale zápas jednotlivců to určitě nebyl. Naprosto skvěle zahrála běhavá záloha, která rozebírala akce domácích a zahajovala brejky. A když i obrana se vyvarovala jakékoliv chyby, zápas skončil zaslouženým vítězstvím Rio and Ketkas