LUKOVANY - KETKOVICE 4 : 0 ( 0 : 0 )

Obsazení postů jsme v opět hodně prořídlé sestavě zvolili poněkud ofenzivní a ač byli domácí papírovými favority, nechtěli jsme hrát v derby se "sousedama" žádnýho zaďoura. A první půli to byla hra od branky na branku s několika tutovými šancemi. První si vypracovali domácí, když se Dušan snažil na půlící čáře netakticky obejít domácího útočníka a souboj prohrál. Rychlý brejk hasil vyběhnuvší Čmelda a ačkoliv byl milimetrově přesvědčen , že bude u míče dřív, nestalo se tak a jeho máchnutí nohou nezasáhlo míč, ale nohy útočníka, který si stihl míč posunout dále. On ten nahoře to chtěl asi srovnat s tím minulým týdnem a tak se oprávněná červená nekonala a hosté zahrávali cca 3 metry za rohem velkého vápna přímý kop, který skončil v korunách stromů. A to se psala nějaká 10-15 minuta. Nedlouho na to se dostal do vyložené šance Jája, ale jeho pěkná střela bohužel těsně minula levou tyčku. Útoky domácích po stranách dobře pozičně odráželi oba beci, kteří v hráčské nouzi naskočili do zápasu po dlouhých pauzách a co ojediněle prošlo, s tím si poradil zkušenostma ostřílený Pižma a jednou tentokrát už bezchybně vyběhnuvší milimetrový expert v rukavicích. Oni domácí po jeho nekompromisním "odkopu" ze začátku zápasu s ním o přímej souboj o míč už moc nestáli a závěr snahy o brejk podřazovali, či dávali přímo neutrál. A když se ještě Čmelda blýskl skvělým reflexem, musely z něj jít oprávněné obavy. To už jsme ale po Čmeldově první žluté fasovali druhou žlutou, tentokrát naprosto zbytečnou a jelikož zbytečnou, tak kdo jiný než náš kapitán  . Oba naši útočníci svým pohybem a rychlostí dosud hodně zatápěli domácí obraně a po jedné z jejich špatných kombinací se dostal do výborné šance Boris, ale skóre se opět neměnilo. O to nepochopitelnější byl Oráčův zkrat nedlouho po první žluté, kdy oplácel a pakoval se do šaten. Ve zbývajících 10 minutách si domácí vypracovali ještě jednu šanci, ale neposlušně skákající míč na nerovných malých vápnech netrefil nejdřív Čmelda a pak ani domácí útočník, když míč z jeho holeně skončil nad brankou. No a za zmínku stojí i pro trenéra nervydrásající Čmeldovy hrátky s míčem, kdy s domácími útočníky sváděl sprinterské souboje napříč vlastním velkým vápnem ve snaze ušetření času

Ve druhé půli se bohužel ukázalo, jak velkým oslabením bylo Orkovo hloupé vyloučení a to nejenom početním, ale i morálním. Zápas byl dobře rozehranej a silnej vítr měl být ve druhé půli našim pomocníkem. Jenže.....jenže. Chtěli jsme tedy pokud možno co nejdéle udržet plichtu a z brejků rozhodnout. Nebylo nám dáno. Čmelda totiž po 10 minutách špatně vyhodnotil situaci, místo zachycení míče do rukou chtěl odkopnout, ale vzal to i s vykukujícím krtkem a domácí hráč na 20 metrech míč zpracoval a zkušeně placírou přehodil všechny hráče před sebou. A bylo zle poněvadž ač Boris naběhal 100 km, byl v útoku osamocen a míče se vracely rychle zpátky. Záloha začala být přetížená, síly docházely a domácí začali mít navrch. A po jejich druhé brance bylo jasné, že na zvrat už nemáme. Přesto kluci zápas nevypustili a dobojovali ho do konce.

a závěrem...

Přesto, že Čmelda 4x tahal míč ze sítě, byl po zápase očividně spokojen. Moc se mu líbilo, že ho Mára při jedné chybičce zdrbal a přesvědčil ho tím, že do toho dává všechno.
Klobouk dolů...i za mě  I přes nepříznivé výsledky a velkou absenci stabilních hráčů kluci nevypouští ani minutu zápasů a rvou se za každýho stavu....bude líp